Azərbaycan və Pakistan arasında ticarət əlaqələrinin artırılması imkanları müzakirə edilib.
İslamabad Ticarət və Sənaye Palatasında (ICCI) Azərbaycan Respublikasının Pakistandakı səfiri Xəzər Fərhadov ilə Palatanın prezidenti Muhammad Shakeel Munir və idarə heyətinin üzvləri arasında görüş keçirilmişdir.
ICCI-nin prezidenti Muhammad Shakeel Munir ilk öncə ziyarətə görə səfir Xəzər Fərhadova təşəkkürünü ifadə edərək, Azərbaycan və Pakistan arasındakı səmimi əlaqələrdən məmnunluğunu bildirmişdir. ICCI-nin strukturu və fəaliyyəti haqqında məlumat verən prezident, Azərbaycan və Pakistan arasında ticarət əlaqələrinin daha da artırılmasında ICCI-nin gələcək fəaliyyətindən danışmışdır.
İki ölkə arasında siyasi münasibətlərin yüksək səviyyədə olmasından söhbət açan səfir Xəzər Fərhadov iqtisadi-ticari əlaqələrin də inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulamış və bu xususda son aylar ərzində görülmüş işləri diqqətə çatdırmışdır. X.Fərhadov Azərbaycan – Pakistan arasında idxal-ixrac məhsullarının potensialından da söz açaraq bu istiqamətdə iş adamlarının aktiv rolunun əhəmiyyətini vurğulamış və Azərbaycan-Pakistan Birgə Komissiyası çərçivəsində, həm də iki ölkənin biznes dairələri arasında birbaşa müzakirələr nəticəsində konkret layihələrin müəyyənləşdirilərək əməli addımlar atılmasının vacibliyini qeyd etmişdir.
Həmçinin görüşdə iki ölkə arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin inkişafı baxımından SOCAR-ın indiyə qədər Pakistana həyata keçirdiyi LNG tədarükünün  əhəmiyyəti qeyd olunaraq bunun gələcəkdə davam etdirilməsinin mümkünlüyü ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Opportunities to increase trade relations between Azerbaijan and Pakistan were discussed in ICCI
H.E. Mr. Khazar Farhadov, Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Pakistan visited Islamabad Chamber of Commerce and Industry (ICCI) and met with Mr. Muhammad Shakeel Munir, President of Islamabad Chamber of Commerce and Industry and Executive Members of ICCI on November 22, 2021
ICCI President Muhammad Shakeel Munir firstly thanked Ambassador Khazar Farhadov for the visit and expressed satisfaction with the sincere relations between Azerbaijan and Pakistan. Informing about the structure and activities of ICCI, the President spoke about the future activities of ICCI in further enhancing trade relations between Azerbaijan and Pakistan.
Speaking about the high level of political relations between the two countries, Ambassador Khazar Farhadov stressed the importance of developing economic and trade relations and informed the works carried out in recent months in this regard. Talking on the potential of import-export products between Azerbaijan and Pakistan, Farhadov noted the importance of identifying specific projects and taking practical steps as a result of direct discussions within the Azerbaijan-Pakistan Joint Commission, as well as between the business circles of the two countries in this direction.
The sides also noted the importance of SOCAR's LNG supplies to Pakistan so far in terms of developing economic and trade relations between the two countries, and exchanged views on the possibility of continuation of these activities of SOCAR in the future as well.