2019 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019 Formula 1 Azərbaycan Qran  Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında 1013 nömrəli, 05 mart 2019-cu il tarixli Sərəncamına əsasən, əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2019-cu il martın 15-dən mayın 15-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər. Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab edilir:
1. Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan "Formula One Management Limited" şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı;
2. Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı;
3. 2019 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri Yarışına bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd;
2019 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-ci il 1 iyun tarixli 923 nömrəli Fərmanının 4.2-ci bəndinə əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə (94 ölkə) "ASAN Viza" sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı olacaqdır.  Elektron vizanın alınması Sistemin internet informasiya ehtiyatı (www.evisa.gov.az) üzərindən həyata keçirilir. Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin elektron viza almaq üçün müraciətlərinə 3 iş günü müddətində, sürətləndirilmiş qaydada alınması ilə bağlı müraciət edildikdə isə 3 saat ərzində baxılır.

2019 Formula 1 Azerbaijan Grand Prix
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 1013 of 05.03.2019 on simplification of visa procedures for foreigners and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan in connection with 2019 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan, foreigners and stateless persons may obtain visas at the international airports of the Republic of Azerbaijan between March 15 - May 15, 2019. One of the following documents shall be regarded as a basis for visa issuance:
- An accreditation card proving permanent accreditation of a person in accordance with relevant rules of the Formula One Management Limited and the International Automobile Federation, the international organizers of Formula 1 Grand-Prix races;
- An accreditation card proving accreditation of a person at the Baku City Circuit Operations Company;
- A ticket to Formula 1 Grand-Prix of Azerbaijan or a document proving the availability of a ticket.
Foreigners and stateless persons traveling to the Republic of Azerbaijan for 2019 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan will be able to obtain an e-visa through the “ASAN Visa” system in accordance with Article 4.2 of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 923 of 01.06.2016 (only 94 countries - on the list of approved countries). The e-visa is obtained through the web platform of the System (www.evisa.gov.az). The e-visa applications of foreigners and stateless persons for traveling to Azerbaijan are reviewed within 3 working days and the urgent cases are reviewed within 3 hours.