Göstərilən xidmət səviyyəsinin və vətəndaş məmnunluğunun artırılması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Konsulluq idarəsi tərəfindən Elektron Növbə Portalı istifadəyə verilmişdir. Hazırda müraciətçilər aşağıda qeyd edilən internet səhifəsinə daxil olaraq, Azərbaycan Respublikasının Pakistan İslam Respublikasındakı Səfirliyi tərəfindən göstərilən xidmətlər üzrə öncədən elektron növbə götürə bilərlər:
Elektron Növbə Portalının istifadəsi ilə bağlı hər hansı xidmət haqqı nəzərdə tutulmamışdır. Əlavə məlumat almaq məqsədilə qeyd olunan linkə daxil ola bilərsiniz.
Qeyd: 01.05.2024-cü il tarixindən etibarən bütün müraciətçilər Səfirliyə yalnız Elektron Növbə Portalı vasitəsilə müraciət etməlidirlər (fövqəladə və müstəsna hallar istisna olmaqla). Səfirlik tərəfindən yalnız Elektron Növbə Portalı vasitəsilə daxil olan müraciətlər icraata qəbul ediləcəkdir.
Nəzərə alınmalıdır ki, təyin edilmiş görüş zamanı yalnız bir ərizəçinin müraciəti qəbul olunacaqdır. Əgər bir neçə nəfər üçün müraciət olunursa (məsələn, ailə/qrup halında), hər bir ərizəçi üçün ayrıca görüş təyin edilməlidir.

In order to increase the level of service and the satisfaction of citizens, the Consular Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan launched the Electronic Appointment Portal. Currently, applicants can visit the below-mentioned website and make an appointment in advance for the services provided by the Consular Section of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Islamic Republic of Pakistan:
appointment.mfa.gov.az
There is no service charge for using the Electronic Appointment Portal. You can visit the mentioned link for more information.
Note: Since 01.05.2024, all applicants must apply to the Embassy only through the Electronic Appointment Portal (except for extraordinary and exceptional cases). Only applications received through the Electronic Appointment Portal will be processed by the Embassy.
Please note, that only one applicant will be accepted at the time of the appointment. If applying for several people (for example, in the case of a family/group), a separate appointment must be made for each applicant.