Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin “Xüsusi karantin rejimində bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər barədə” qərarına istinadən Səfirlik bildirir ki, 2023-cü il 28 mart saat 06:00-dan hava nəqliyyatı vasitəsilə bütün xarici ölkə vətəndaşlarının və həmin ölkələrdə daimi yaşayan digər ölkə vətəndaşlarının, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikasına giriş-çıxışına icazə verilir.
Bununla bağlı aşağıdakı hallarda COVID-19 pasportu (COVID-19-a qarşı tam peyvənd olunmasını və ya COVID-19-dan sağalaraq immunitetə malik olmasını təsdiq edən sənəd) tələbi ləğv edilir:
- Xarici ölkə vətəndaşlarının və həmin ölkələrdə daimi yaşayan digər ölkə vətəndaşlarının, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikasına girişi zamanı;
- Müəyyən olunmuş yerlərə (şənlik mərasimləri keçirilən məkanlar, idman və sağlamlıq-bərpa obyektləri, iri ticarət mərkəzləri, ictimai iaşə obyektləri, mehmanxanalar, şəhərlərarası (rayonlararası) nəqliyyat marşrutları və belə tələb müəyyən edilmiş digər yerlər) daxil olmaq üçün.

In accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan "On additional measures to remove certain restrictions of the special quarantine regime", the Embassy informs that, from 06:00 on March 28, 2023, entry to Azerbaijan by air is allowed for all citizens of foreign states and citizens of other states permanently residing in these countries, as well as stateless persons.
In this regard, the requirement of a COVID passport (document confirming full vaccination against COVID-19 or an immune certificate) is not required in the following cases:
• citizens of foreign states and other countries permanently residing in these states, as well as stateless persons entering Azerbaijan;
• visiting a number of places (venues for events, sports, and recreation facilities, large shopping centers, catering facilities, hotels, intercity (inter-district) transport routes, and other places for which such a requirement has been established).