- “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə verilən birdəfəlik və ya çoxdəfəlik elektron vizanın rəsmiləşdirilməsi proseduru Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən həyata keçirilir. “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə 3 iş günü müddətində verilən birdəfəlik elektron vizanın ölkədə qalma müddəti 30 günədək, çoxdəfəlik elektron vizanın ölkədə qalma müddəti 90 günədək müəyyən edilir.
- Həmçinin “ASAN Viza” sistemi üzərindən qeyri-iş və bayram günlərindən asılı olmayaraq, əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər birdəfəlik elektron vizanın sürətləndirilmiş qaydada 3 saat ərzində verilməsi məqsədilə www.evisa.gov.az internet səhifəsinə daxil olaraq müraciət edə bilərlər.
- 2018-ci ilin 15 may tarixindən etibarən Azərbaycan Respublikasının qanunlarında, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin aktlarında və Azərbaycan Respublikasının dövlətlərarası və ya hökumətlərarası müqavilələrdə nəzərdə tutulmuş hallarda əcnəbilərə və vətəndaşlığı olmayan şəxslərə Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə birdəfəlik elektron vizanın verilməsi həyata keçirilir.
- Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında vizaların “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə verilməsi, habelə viza ilə əlaqədar ödənişlərin “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsilə həyata keçirilməsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən təmin edilir.
Qeyd: Birdəfəlik elektron viza yalnız siyahıda qeyd olunan ölkələrin vətəndaşlarına rəsmiləşdirilir.

• The procedure for issuance of single or multiple electronic visas through "ASAN Visa" system is carried out by State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. The duration for a stay in a country for a single electronic visa issued within 3 business days through "ASAN Visa" system is up to 30 days, the duration for multiple electronic visas is up to 90 days.
• Foreigners and stateless persons may also apply to obtain a single electronic visa in an accelerated manner within 3 hours via www.evisa.gov.az website, regardless of non-working days and holidays bound by "ASAN Visa" system.
• From May 15, 2018, issuance of single electronic visa for foreigners and stateless persons is carried out through "ASAN Visa" system at international airports of the Republic of Azerbaijan in cases stipulated by laws of the Republic of Azerbaijan, acts of the President of the Republic of Azerbaijan and interstate or intergovernmental agreements.
• The issuance of visas at international airports of the Republic of Azerbaijan through "ASAN Visa" system, as well as visa-related payments are carried out through "ASAN payment" system by State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.