- Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 3591 saylı, 19.01.2018-ci il tarixli 2018 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında Sərəncamına əsasən, 2018-ci ilin martın 15-dən mayın 15-dək vizalar Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Konsulluq İdarəsinin Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında yerləşən struktur bölmələri tərəfindən rəsmiləşdiriləcəkdir. Viza rəsmiləşdirilməsi üçün əsas hesab edilən sənədlərdən biri:
- Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan “Formula One Management Limited” şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən kart və ya digər sənəd.
- Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən kart.
- 2018 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışına bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd.
- Eyni zamanda 2018 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına səfər edən əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin (təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə - 94 ölkə) “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı olacaqdır.

2018 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 3591 of 19.01.2018 “On simplifying visa issuance procedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan with regard to organization and conduct of 2018 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan”, visas will be issued at the structural units of Consular Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan located at the international airports of the Republic of Azerbaijan between March 15 - May 15, 2018. One of the required documents for visa issuance is as follows:
- Accreditation card or another respective document in accordance with relevant rules of “Formula One Management Limited” Company and International Automobile Federation;
- Accreditation card for the Baku City Circuit Operations Company.
- A ticket or a document that confirms obtaining a ticket for 2018 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan.
Meanwhile, foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan for 2018 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan (only 94 countries - on the list of approved countries) will be able to get an electronic visa through the “ASAN Visa” system.