Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İran İslam Respublikasının Şərqi Azərbaycan vilayətinin valisi İsmayıl Cabbarzadənin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Azərbaycan Respublikasında səfərdə olan İran İslam Respublikasının Şərqi Azərbaycan vilayətinin valisi İsmayıl Cabbarzadənin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan Respublikası ilə İran İslam Respublikası arasında dost və mehriban qonşuluq əlaqələrinin inkişafından məmnunluq ifadə edərək, iki ölkə arasında tarixi, mədəni və dini bağlantıların olduğunu qeyd etdi.
Vali İsmayıl Cabbarzadə Azərbaycanda səfərdə olmasından məmnunluq ifadə edərək, dövlətlərimiz arasında əlaqələrin inkişafının xalqlarımızın mənafeyinə uyğun olduğunu bildirdi. O, rəhbərlik etdiyi Şərqi Azərbaycan vilayəti haqqında ətraflı məlumat verdi və turizm, səhiyyə, elm, mədəniyyət və tibb ixtisası üzrə tələbə mübadiləsi kimi sahələrdə əməkdaşlıq üçün əlverişli imkanların olduğunu diqqətə çatdırdı.
İkitərəfli iqtisadi-ticarət əlaqələrinin təşviq edilməsi üçün hökumətlərarası birgə əməkdaşlıq komissiyası və onun çərçivəsində müştərək biznes forumlarının təşkil edilməsinin əhəmiyyəti qeyd edildi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation headed by Ismail Jabbarzadeh, Governor of East Azerbaijan province of the Islamic Republic of Iran
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation headed by Ismail Jabbarzadeh, Governor of East Azerbaijan province of the Islamic Republic Iran.
Minister Elmar Mammadyarov expressing satisfaction with the development of the friendly and good-neighborly relations between the Republic of Azerbaijan and the Islamic Republic of Iran, stressed the existence of historical, cultural and religious ties between the two countries.
Governor Ismail Jabbarzadeh noting his delight with his visit to Azerbaijan added that the development of relations between two countries is in line with the interests of both peoples. Providing comprehensive information about the East Azerbaijan province he emphasized the existence of favorable opportunities for cooperation in the fields such as tourism, health, science, culture and exchange of medical students.
At the meeting the sides noted the importance of the intergovernmental cooperation commission and organization of joint business forums with the aim of promoting bilateral economic and trade relations.