Pakistanın Baş naziri Məhəmməd Nəvaz Şərifin rəsmi qarşılanma mərasimi olub
Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Nəvaz Şərifin oktyabrın 14-də rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Pakistanın Baş nazirinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə raport verdi.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Nəvaz Şərifi qarşıladı.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Pakistanın Baş nazirinə raport verdi.
Pakistanın və Azərbaycanın dövlət himnləri səsləndi.
Prezident İlham Əliyev və Baş nazir Məhəmməd Nəvaz Şərif fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçdilər.
Pakistanın Baş naziri Azərbaycan əsgərlərini salamladı.
Azərbaycanın dövlət və hökumət nümayəndələri Baş nazir Məhəmməd Nəvaz Şərifə, Pakistan nümayəndə heyətinin üzvləri Prezident İlham Əliyevə təqdim olundu.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidentinin və Pakistanın Baş nazirinin qarşısından keçdi.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Pakistanın Baş naziri Məhəmməd Nəvaz Şərif rəsmi foto çəkdirdilər.

Official welcoming ceremony was held for Pakistani Prime Minister Muhammad Nawaz Sharif
An official welcoming ceremony has today been held for Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Muhammad Nawaz Sharif, who is on an official visit in the Republic of Azerbaijan.
A guard of honor was arranged for the Pakistani Premier in the square decorated with the national flags of the two countries.
The chief of the guard of honor reported to President Ilham Aliyev.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev welcomed Prime Minister of Pakistan Muhammad Nawaz Sharif.
The chief of the guard of honor reported to the Pakistani Prime Minister.
The national anthems of Pakistan and Azerbaijan were played.
President Ilham Aliyev and Prime Minister Muhammad Nawaz Sharif reviewed the guard of honor.
The Pakistani Prime Minister saluted the Azerbaijani soldiers.
State and government officials of Azerbaijan were introduced to PM Muhammad Nawaz Sharif, and members of the Pakistani delegation were introduced to President Ilham Aliyev.
The guard of honor marched in front of President Ilham Aliyev and Prime Minister Muhammad Nawaz Sharif to the accompaniment of a military march.
President of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister of Pakistan Muhammad Nawaz Sharif posed for official photos.