İlham Əliyevin Pakistanın Baş naziri Məhəmməd Nəvaz Şərif ilə məhdud tərkibdə görüşü olub
Rəsmi qarşılanma mərasimindən sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Nəvaz Şərif ilə məhdud tərkibdə görüşü olub.
Azərbaycan Prezidenti İlham ƏLİYEV dedi:
-Bu gün bizim üçün vacib gündür. Bizim əlaqələrimiz yüksək səviyyədədir və əminəm ki, bu görüş əlaqələrimizi daha da gücləndirmək baxımından uğurlu olacaq. Biz bir çox sahələrdə əməkdaşlıq edirik. Bu gün həyata keçirilmiş işlərə bir daha nəzər salmaq və gələcəklə bağlı planlar qurmaq üçün yaxşı fürsətdir. Sizi qəbul etməkdən çox məmnunam. Ümidvaram ki, ölkəmizə səfəriniz səmərəli keçəcək.
Pakistanın Baş naziri Nəvaz ŞƏRİF dedi:
-Təşəkkür edirəm, cənab Prezident.
Burada olmaq bizim üçün şərəfdir. Çox gözəl Bakı şəhərinə səmimi dəvətinizə və qonaqpərvərliyinizə görə Sizə minnətdaram. Şəhərinizə heyran qalmışam. Hər yerdə Sizin şəhərin gözəlliyindən çox danışılır.
Mən bir dəfə 1998-ci ildə yolüstü Bakıda olmuşam. Bu, mənim ondan sonra bu şəhərə ilk səfərimdir. Gözəl Bakı şəhərində olmaqdan məmnunam. Bakı dünyanın ən gözəl şəhərlərindən və mənim gördüyüm ən təmiz şəhərlərdən biridir. Mən bir daha burada olmağıma şadam.
Prezident İlham ƏLİYEV: Təşəkkür edirəm. Xoş sözlərinizə görə minnətdaram.
Söhbət zamanı ikitərəfli münasibətlər və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ilham Aliyev met with Pakistani Prime Minister Muhammad Nawaz Sharif in limited format
Following the official welcoming ceremony, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Muhammad Nawaz Sharif have held a meeting in a limited format.
President Ilham Aliyev said:
-Today is an important day for us. Our bilateral relations are at a high level, and I am confident that this meeting will be a success in terms of further strengthening our ties. We are cooperating in a number of areas. This meeting is a good opportunity for having another look at the work carried out and for setting plans for the future. I am very pleased to receive you. I hope that your visit to Azerbaijan will be fruitful.
Prime Minister of Pakistan Muhammad Nawaz Sharif said:
-Thank you, Mr.President. We are honored to be here. I am very grateful to you for your sincere invitation to a very beautiful city of Baku and for your hospitality. I was impressed by your city. The beauty of your city is much spoken about everywhere.
I once visited Baku on my way in 1988. This is my first visit to the city since then. I am very pleased to be in a beautiful city of Baku. Baku is one of the world's most beautiful and cleanest cities I have ever seen. I once again want to say that I am glad to be here.