Azərbaycanın Baş naziri pakistanlı həmkarı ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Artur Rasizadə oktyabrın 14-də ölkəmizdə səfərdə olan Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Nəvaz Şərif ilə görüşüb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Baş nazir Artur Rasizadə Azərbaycan ilə Pakistan arasında bütün sahələrdə geniş əlaqələrin mövcud olduğunu, ikitərəfli münasibətlərin daha da inkişaf etdirilməsi üçün kifayət qədər mükəmməl hüquqi bazanın formalaşdığını qeyd edib. O, qarşılıqlı münasibətlərin müxtəlif sahələrdə olduğu kimi, siyasi sahədə də uğurla inkişaf etdiyini vurğulayıb. Bildirilib ki, qarşılıqlı səfərlərin təşkil olunması əlaqələrimizin möhkəmləndirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Azərbaycanın Baş naziri respublikamızın sosial–iqtisadi inkişafında mühüm rol oynayan prioritet istiqamətlərdən, son illər ölkəmizdə qeyri-neft sektorunun inkişafı ilə bağlı atılan addımlardan da danışıb.
Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinə toxunan Artur Rasizadə bildirib ki, Pakistan hökuməti hər zaman Azərbaycanın haqlı mövqeyini və ərazi bütövlüyünü dəstəkləyib. O, Pakistan Senatının Xocalı qırğınını soyqırımı kimi tanımasının Azərbaycan tərəfindən yüksək qiymətləndirildiyini vurğulayıb.
Pakistanın Baş naziri Məhəmməd Nəvaz Şərif ölkəsinin Azərbaycan ilə bütün istiqamətlərdə, o cümlədən iqtisadi sahədə əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu, bu günədək bir çox sahələri əhatə edən sənədlərin imzalandığını qeyd edib. O, gələcəkdə də iqtisadiyyat, investisiya sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsinin, ticarət dövriyyəsinin artırılmasının vacibliyini vurğulayıb.

Azerbaijani Prime Minister Artur Rasizade has today met with his Pakistani counterpart Muhammad Nawaz Sharif, who is on an official visit in Baku.
The Azerbaijani Premier hailed relations between the two countries, particularly in political area. He said a perfect legal framework was laid for developing the bilateral ties. Rasizade said reciprocal visits are important in terms of strengthening Azerbaijan-Pakistan relations.
The Azerbaijani Prime Minister also highlighted the country`s socio-economic development, and informed his Pakistani counterpart about what is being done to develop the non-oil sector.
Touching upon the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, Rasizade expressed his gratitude to the Pakistani government for supporting Azerbaijan`s sovereignty and territorial integrity. He stressed that Azerbaijan highly appreciates the Pakistani Senate`s recognizing the Khojaly genocide.
Pakistani Prime Minister Nawaz Sharif said his country is interested in developing relations with Azerbaijan in all areas, particularly in the field of economy. He expressed hope that cooperation and trade between the two countries will further expand.