Pakistan Milli Assambleyasının xarici əlaqələr üzrə daimi komitəsi Xocalı soyqırımı haqqında qətnamə qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Pakistan İslam Respublikasındakı səfirliyinin məlumatına görə, 2 fevral 2017-ci il tarixində Pakistan İslam Respublikasının Milli Assambleyasının xarici əlaqər üzrə daimi komitəsi 32-ci iclasında Azərbaycan Respublikası hökuməti və xalqı ilə həmrəylik nümayiş etdirərək qətnamə qəbul edib.
Qətnamədə Azərbaycan ərazilərinin Ermənistan tərəfindən işğalı və 1992-ci ilin 26 fevral tarixində Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycanın Xocalı şəhərində mülki əhaliyə qarşı törədilmiş Soyqırım pislənilir.
Xarici əlaqələr üzrə daimi komitə bir daha Azərbaycan Respublikasının suverenliyi və ərazi bütövlüyünü beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində təsdiqləyir. Komitə həmçinin BMT Təhlükəsizlik Şurası və Baş Assambleyasının Ermənistan qoşunlarının Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərindən dərhal, tam və qeyd-şərtsiz çıxarılması ilə bağlı qəbul etdiyi qətnamələrin icra olunmasını tələb edir və beynəlxalq ictimaiyyəti və beynəlxalq təşkilatları Ermənistanı bu qərarların icrasına vadar etməyə çağırır.

Standing Committee on Foreign Affairs of the National Assembly of the Islamic Republic of Pakistan adopted a resolution on Khojaly Genocide
According to the information of the Embassy of Azerbaijan in Pakistan the 32th meeting of the Standing Committee on Foreign Affairs of the National Assembly of the Islamic Republic of Pakistan adopted a resolution to demonstrate solidarity with the Government and People of the Republic of Azerbaijan on February 2, 2017.
In the resolution, the Standing Committee on Foreign Affairs condemns the occupation of Azerbaijan's territories by the Armenian armed forces and genocide perpetrated by Armenia in the Azerbaijani town of Khojaly on February 26, 1992 against the civilian population.
The Committee re-affirms the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders. The Committee demands implementation of resolutions of the UN Security Council and UN General Assembly on immediate, complete and unconditional withdrawal of Armenian armed forces from all the occupied territories of Azerbaijan and calls upon the international community and international organizations to urge Armenia for the implementation of these decisions.