Azərbaycan Respublikasının Pakistandakı fövqəladə və səalhiyyətli səfiri Əli Əlizadə Pakistan İslam Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin yeni təyin olunmuş xüsusi katibi Seyid Abrar Hüseyin ilə görüşüb.
Xüsusi katibi təyinatı münasibəti ilə təbrik edən səfir Əli Əlizadə Azərbaycanın Pakistanla əlaqələrə xüsusi önəm verdiyini, bir çox oxşarlıqlara və dəyərlərə malik hər iki ölkənin bir birini daim dəstəklədiyini, Pakistanla bütün sahələrdə əlaqələrin inkişafının prioritet daşıdığını, Azərbaycan torpaqlarının Ermənistan tərəfindən işğal olunmasına, Ermənistanın Azərbaycana təcavüzünə qarşı Pakistanın sərgilədiyi ədalətli mövqeyin yüksək qiymətləndirildiyini bildirib.
Seyid Abrar Hüseyin Azərbaycanla Pakistan kimi bir birini dəstəkləyən ölkələrə nadir hallarda rast gəlindiyini, bu dəstəyin tarixən davam etdiyini, Azərbaycanın Pakistan üçün qardaş ölkə olduğunu və bugünədək Azərbaycan torpaqlarını işğal etdiyinə görə Pakistanın işğalçı Ermənistanı bir dövlət kimi tanımadığını bildirib.
Görüşdə həmçinin iqtisadi və ticari əlaqələrin gücləndirilməsi istiqamətində görülən işlər, qarşılıqlı səfərlərin təşkili, iki ölkənin şəhər və regionları arasında münasibətlərin genişləndirilməsi perspektivləri, xarici işlər nazirlikləri arasında məsləhətləşmələrin davam etdirilməsi, müqavilə-hüquq bazasının artırılması və müəyyən digər məsələlər ətrafında da fikir mübadiləsi aparılıb.

Baku. 4 July. REPORT.AZ/ Azerbaijani Ambassador to Pakistan Ali Alizade met with newly appointed secretary of the Ministry of Foreign Affairs of Pakistan Syed Abrar Hussain.
Report was informed in the Azerbaijani embassy in Pakistan, ambassador who congratulated the special secretary on appointment said that Azerbaijan attaches a great importance to relations with Pakistan and development of relations with Pakistan in all areas is a priority.
The ambassador praised Pakistan's fair position on the occupation of Azerbaijani lands by Armenia and the aggression of Armenia against Azerbaijan.
Syed Abrar Hussain said in turn that, countries supporting each other such as Pakistan and Azerbaijan are rarely found and this support has been continuing historically. Azerbaijan is a fraternal country for Pakistan and due to the occupied territories of Azerbaijan it does not recognize Armenia as a state.
The work done to strengthen economic and trade relations, arrangement of mutual visits, prospects of expanding relations between cities and regions of the two countries, continuation of consultations between the foreign ministries, increasing contractual basis and other issues were discussed during the meeting.