Azərbaycan Respublikasının Pakistan İslam Respublikasındakı səfiri Əli Əlizadə Pakistan İslam Respublikasının xarici işlər naziri Xavaca Məhəmməd Asiflə görüşüb.
Azərbaycan Respublikası xarici işlər nazirinin salamlarını və Azərbaycana dəvətini Xavaca Məhəmməd Asifə çatdıran səfir, Pakistanın Azərbaycan üçün dost və qardaş ölkə olduğunu, Azərbaycanın Pakistanla əlaqələrə xüsusi önəm verdiyini qeyd edib. Səfir Əli Əlizadə ölkələrimiz arasında münasibətlərin ən yüksək səviyyədə inkişaf etdiyini, yeni layihələrin icra olunduğunu, beynəlxalq ve regional məsələlərdə hər iki ölkənin bir-birini dəstəklədiyini qeyd ədərək, iki ölkə arasında əməkdaşlıq imkanlarının genişləndiyini və yeni müstəviyə keçdiyini vurğulayıb. Azərbaycanın təşəbbüsü ilə Bakıda keçirilməsi nəzərdə tutulan Azərbaycan-Pakistan-Türkiyə xarici işlər nazirlərinin 1-ci görüşünün üçtərəfli əməkdaşlığa yeni tövhə verəcəyini bildirən səfir, hər üç ölkənin strateji tərəfdaşlıq əlaqələrinə malik olduğunu vurğulayıb.
Pakistan İslam Respublikasının xarici işlər naziri Xavaca Məhəmməd Asif salamlarının Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinə çatdırmağı xahiş edib və Azərbaycana səfər etməyi planlaşdırdığını diqqətə çatdırıb. Azərbaycan-Pakistan əlaqələrinin yüksək səviyyədə inkişaf etdiyini, Pakistanın və Azərbaycanın daim bir birinə göstərdiyi dəstəyin önəmini qeyd edən nazir Ermənistanın təcavüzkar siyasəti nəticəsində Azərbaycanın üzləşdiyi Dağlıq Qarabağ münaqişəsinə Pakistanın öz məsələsi kimi baxdığını bildirib.

The Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Islamic Republic of Pakistan Mr. Ali Alizada had a meeting with the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Mr. Khawaja Muhammad Asif
Ambassador conveyed the greetings of and the invitation from the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan to Mr. Khawaja Muhammad Asif and said that Pakistan is a brotherly and friendly country for Azerbaijan, and Azerbaijan attaches great importance to bilateral relations with Pakistan. Ambassador Ali Alizada stressed out high-level relations between the two countries, implementation of new projects, the mutual support that two countries provide each other with in regional and international issues, and noted that cooperation opportunities between the two countries has been expanded and reached new heights. Talking about the First Trilateral Meeting of Foreign Ministers of Azerbaijan, Pakistan and Turkey which will be held in Baku by the initiative of Azerbaijan, he underlined the Meeting’s contribution to trilateral cooperation and said that all three countries enjoy strategic partnership relations.
The Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Mr. Khawaja Muhammad Asif requested to convey his greetings to his Azerbaijani counterpart and said that he’s planning to visit Azerbaijan. He underscored high-level relations which exist between Azerbaijan and Pakistan, the importance of mutual support between the two countries and emphasized that Pakistan sees Nagorno-Karabakh conflict, which is the result of the aggressive policy of Armenia, as its own issue.