Pakistanın Baş Qərargah rəisi hərbi təhsil müəssisələrində olub
Pakistan İslam Respublikası Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsinin sədri general Zübair Mahmud Hayatın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti noyabrın 24-də Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Hərbi Akademiyasını ziyarət edib.
MN-dən APA-ya verilən məlumata görə, Hərbi Akademiyanın rəhbərliyi ilə keçirilən görüşdə Azərbaycan ilə Pakistan arasında hərbi təhsil sahəsində əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonra general Z.M.Hayat Silahlı Qüvvələrin Təlim və Tədris Mərkəzində “Hibrid müharibələr və XXI əsr müharibələrinin çağırışları” mövzusunda müxtəlif kateqoriyadan olan zabit heyəti qarşısında mühazirə ilə çıxış edib.

Baku. 24 November. REPORT.AZ/ The delegation led by the Chairman of the Joint Chiefs of Staff Committee of the Islamic Republic of Pakistan, General Zubair Mahmood Hayat visited the Military College of the Armed Forces of Azerbaijan on November 24.
Report was informed in the press service of the Azerbaijani Ministry of Defence (MoD).
During the meeting with the leadership of the Military College, an exchange of views was held on the current state and prospects for the development of cooperation between Azerbaijan and Pakistan in the field of military education.
Then General Z. M. Hayat delivered a lecture on "Hybrid Wars and Challenges of 21st Century Warfare" to the officers of various categories in the Training and Educational Center of the Armed Forces.