Azərbaycan Respublikasının Pakistan İslam Respublikasındakı səfiri Əli Əlizadə Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri cənab Nasirul Mulk ilə görüşmüşdür.
Azərbaycan Respublikası rəhbərliyinin salamlarını çatdıran səfir, Azərbaycan Prezidentinin Pakistanla əlaqələrə xüsusi önəm verdiyini, Pakistanın Azərbaycana yaxın dost və qardaş ölkə olduğunu diqqətə çatdırmışdır. Əli Əlizadə mövcud olan səmərəli əlaqələrin hazırkı vəziyyəti, həyata keçirilmiş yüksək səviyyəli səfərlər, imzalanmış sənədlər, viza rejiminin sadələşdirilməsi, turizm əlaqələrinin genişləndirilməsi sahəsində görülmüş işlər haqqında məlumat vermiş, Azərbaycanın Pakistanla iqtisadi, ticari, müdafiə sənayesi, hərbi və hərbi-texniki, enerji və digər sahələrdə əməkdaşlığın daha da artırılmasına maraqlı olduğunu bildirmişdir. Səfir Pakistanın Dağlıq Qarabağ məsələsində ədalətli mövqeyinin və Azərbaycana göstərdiyi dəstəyin yüksək qiymətləndirildiyini qeyd etmişdir.
Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Nasirul Mulk Pakistan-Azərbaycan əlaqələrinin qarşılıqlı hörmət, inam və səmiyyət üzərində qurulduğunu bildirmişdir. 2017-ci ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Pakistana səfərinin əlaqələrin daha da inkişafına təkan verdiyini bildirən Baş Nazir Nasirul Mulk, salamlarının Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə çatdırılmasını xahiş etmişdir. Pakistanın Dağlıq Qarabağ məsələsində prinsipial mövqeyinin bəlli olduğunu, Pakistanın həmişə Azərbaycanın yanında olduğunu qeyd edən Baş nazir, Azərbaycanın da Pakistana göstərdiyi dəstəyinin yüksək qiymətləndirildiyini bildirmiş, iqtisadi, ticari, enerji, investisiya sahələrində əməkdaşlığın daha da artırılması üçün səylərin davam etdiriləcəyini vurğulamışdır. Azərbaycanın təşəbbüsu ilə ötən il yaradılmış Azərbaycan-Pakistan-Türkiyə üçtərəfli əməkdaşlıq formatının əhəmiyyətini bildirən Baş nazir bu formatda xarici işlər nazirlərin 2-ci görüşünün İslamabadda təşkil edilməsinə Pakistanın hazır olduğunu qeyd etmişdir.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Pakistan Ali Alizada paid a courtesy call on Mr. Nasirul Mulk, Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan.
Conveying greetings of the Azerbaijani leadership, the Ambassador noted that, the President of Azerbaijan attaches special importance to the relations with Pakistan, and Pakistan is a close friend of Azerbaijan and a brotherly country. Ambassador Ali Alizada provided information about the current level of effective relations, high-level visits, signed documents, work in the field of visa facilitation, expansion of tourism relations, and stressed the interest of Azerbaijan in further expanding cooperation with Pakistan in the economic, trade, defense industry, military and military-technical, energy and other spheres.The ambassador noted that Pakistan's fair position on the Nagorno-Karabakh issue and the support provided to Azerbaijan is highly appreciated.
The Prime Minister Mr. Nasirul Mulk noted that the Pakistani-Azerbaijani relations are built on mutual respect, trust and sincerity. The Prime Minister said that the visit of the President of Azerbaijan to Pakistan in 2017 contributed to the development of relations and asked to convey his greetings to the President of Azerbaijan. Mr. Nasirul Mulk noted that, Pakistan's principled position on the Nagorno-Karabakh issue is known, Pakistan always stand with Azerbaijan and support Azerbaijan. He added that Azerbaijan's support for Pakistan is also highly appreciated, and stressed that, the efforts to expand cooperation in the economic, trade, energy and investment spheres will be continued. The Prime Minister stressed the importance of the Azerbaijan-Pakistan-Turkey trilateral cooperation format established last year by the initiative of Azerbaijan, and also noted Pakistan's readiness to organize the second meeting of foreign ministers in this format in Islamabad.