Azərbaycan Respublikasının Pakistandakı səfiri Əli Əlizadə Pakistan Baş nazirinin siyasi məsələlər üzrə xüsusi köməkçisi Naim ul Haqla görüşüb.
Səfir Pakistanın Azərbaycana yaxın dost və qardaş ölkə olduğunu diqqətə çatdırıb, Azərbaycanın Pakistanla siyasi əlaqələrlə yanaşı, iqtisadi, ticari, müdafiə sənayesi, hərbi və hərbi-texniki, enerji, turizm və digər sahələrdə əməkdaşlığın daha da artırılmasına maraqlı olduğunu bildirib. Səfir Azərbaycanın Pakistana dəstəyinin davam edəcəyini və Pakistanın da Dağlıq Qarabağ və digər həssas məsələlərdə Azərbaycana göstərdiyi dəstəyin yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edib.
Pakistan Baş nazirinin siyasi məsələlər üzrə xüsusi köməkçisi Naim ul Haq Pakistanın həmişə Azərbaycan kimi yaxın dost və qardaş ölkələrlə əlaqələrə xüsusi önəm verdiyini və münasibətlərin daha da inkişafına çalışdığını, iqtisadi, ticari, enerji, investisiya sahələrində əməkdaşlığın daha da artırılması üçün səylərin davam etdiriliməsi gərəkdiyini vurğulayıb.
Görüşdə həmçinin ikitərəfli səfərlərin daha da artırılması, eləcə də beynəlxalq və regional təşkilatlar çərçivəsində dəstəyin və birgə əməkdaşlığın davam etdirilməsi vacibliyi vurğulanıb.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Pakistan Ali Alizada has met with Naeem ul Haque, Special Assistant to Prime Minister of Pakistan on Political Affairs
Pakistan attaches particular importance to relations with such fraternal and friendly countries as Azerbaijan, seeks to further develop relations, continue to contribute to the further expansion of cooperation in the economic, commercial, energy and investment spheres, the Special Assistant for Political Affairs of the Prime Minister of Pakistan Naeemul Haq said at a meeting with Azerbaijani Ambassador to Pakistan Ali Alizade.
The ambassador stressed that Azerbaijan will continue to support Pakistan, noted that the support provided by Pakistan to Azerbaijan in the issue of the Nagorno-Karabakh problem and other sensitive issues is highly appreciated.
He noted that Pakistan is a brotherly and friendly country for Azerbaijan, and along with political ties, Azerbaijan is interested in further expanding cooperation in the economic, commercial, military, military-technical, energy, tourism, defense industry spheres, etc.
The increase in the number of bilateral visits, as well as the continued support and joint cooperation in the framework of international and regional organizations have been noted at the meeting.