Azərbaycan Respublikasının Pakistan İslam Respublikasındakı səfiri Əli Əlizadə Pakistan İslam Respublikasının yeni müdafiə istehsalatı üzrə federal naziri xanım Zubeyda Cəlal Xan ilə görüşmüşdür.
Görüşdə Azərbaycan və Pakistanın müdafiə sənayesi sahəsində əməkdaşlığından məmnunluq ifadə olunmuş, bu sahədə birgə layihələrin davam etdirilməsi, hər iki ölkədə keçirilən sərgilərdə iştirakın, təcrübə mübadiləsi, elmi əməkdaşlıq, qarşılıqlı səfərlərin təşkili, müştərək müəssisələrin yaradılması imkanları haqqında fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Pakistan İslam Respublikasının müdafiə istehsalatı üzrə federal naziri xanım Zubeyda Cəlal Xan Pakistanın Azərbaycanla bütün sahələrdə olduğu kimi müdafiə sənayesi sahəsində də əməkdaşlığın daha da gücləndirilməsinə maraqlı olduğunu və Pakistanın Azərbaycan ordusunu ehtiyac olan müdafiə sənayesi məhsulları ilə təchiz etməyə hazır olduqlarını vurğulamışdır. Pakistanın müdafiə istehsalatı üzrə müəssisələrinin istehsal imkanları haqqında məlumat verən nazir qarşılıqlı müdafiə və hərbi-texniki sahədə əməkdaşlığın gələcək perspektivləri və müqavilə-hüquq bazasının artırılması imkanları haqqında söhbət açmış, cari ilin 27-30 noyabr tarixlərində keçiriləcək İDEAS 2018 Pakistan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisində Azərbaycandan da nümayəndə heyətinin dəvət edildiyini və heyətin iştirakını gözlədiklərini bildirmişdir.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Islamic Republic of Pakistan, Ali Alizada had a meeting with the new Federal Minister for Defense Production of the Islamic Republic of Pakistan, Zubayda Jalal Khan.
The sides expressed their satisfaction on cooperation between Azerbaijan and Pakistan in the field of defense industry, exhanged views on the continuation of joint projects, participation in exhibitions held in the two countries, exchange of experience, scientific cooperation, mutual visits and establishment of joint ventures.
Federal Minister for Defense Production  of the Islamic Republic of Pakistan, Zubeyda Jalal Khan, emphasized that Pakistan is interested in further strengthening cooperation in defense industry with Azerbaijan, as in all fields, and it is ready to equip the Azerbaijani army with the defense products. While giving information about the capabilities of Pakistan’s defense production enterprises, the Minister also talked about future prospects of bilateral cooperation in defense and military-technical fields, the possibility of increasing legal framework. She also noted that a delegation from Azerbaijan is invited to the IDEAS 2018, Pakistan International Defense Exhibition that is going to be held on November 27-30, and that they are expecting the participation of the Azerbaijani delegation.