Pakistan İslam Respublikasında müvəqqəti və daimi yaşayan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının diqqətinə!
Əziz həmvətənlər,
Məlum olduğu kimi, yeni tip koronavirusun (COVID-19) bir çox ölkələrdə, o cümlədən Pakistanda yayılması müşahidə edilməkdədir. Ümümdünya Səhiyyə Təşkilatı (ÜST) artıq epidemiyanın pandemiya mərhələsinə keçdiyini elan etmişdir. Koronavirusdan effektiv şəkildə qorunmaq üçün aşağıdakı tövsiyələrə ciddi şəkildə əməl olunmasını xahiş edirik:
1.Pakistan dövlət orqanlarının yaydığı məlumat və tövsiyələrin diqqətlə izlənilməsi, şəxsi gigiyena, sanitar və digər qaydalara ciddi riayət edilməsi;
- Xüsusi zərurət olmadıqda ictimai nəqliyyatdan istifadənin məhdudlaşdırılması və insanların kütləvi şəkildə toplaşdıqları ərazilərdən çəkinilməsi;
- Koronavirusa yoluxma ilə bağlı hər hansı şübhə və simptomların yarandığı halda təcili tibbi müayinədən keçilməsi;
- Yeni tip koronavirusla (COVID-19) bağlı sualların yaranacağı təqdirdə Pakistanda müvəqqəti və daimi yaşayan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları ölkəmizin Pakistan İslam Respublikasındakı Səfirliyində yaradılmış “qaynar xətt” mobil telefon nömrələri ilə (Tel: 00 92 335 523 05 00, Tel: 00 92 315 535 75 76) əlaqə saxlanması.
Hər hansı fövqəladə vəziyyətlə bağlı məlumatlandırma və hüquqi yardımın göstərilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının Səfirliyin Konsulluq şöbəsində konsulluq qeydiyyatına alınmaları üçün müraciət etmələri (Tel: 00 92 335 523 05 00, Email: islamabad@mission.mfa.gov.az) tövsiyə olunur.

For the attention of citizens of the Republic of Azerbaijan permanently and temporarily residing in the Islamic Republic of Pakistan!
Dear Compatriots,
As it is known, the spread of a new type of coronavirus (COVID-19) has been observed in many countries, including Pakistan. The World Health Organization (WHO) has already declared the outbreak of coronavirus a pandemic. We request to adhere the following recommendations seriously for effective protection against coronavirus:
- To follow the information and recommendations provided by the Government bodies of Pakistan, and obey the regulations on personal hygiene, sanitation and others.
- To restrict use of public transport unless there is a special necessity and refrain from crowded areas;
- To go through medical examination urgently in case of any doubts or symptoms of coronavirus infection;
- Citizens of the Republic of Azerbaijan permanently and temporarily residing in Pakistan should contact hotline cell numbers established by the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Islamic Republic of Pakistan in case of any question with regard to the new type of coronavirus (COVID-19).
Citizens of the Republic of Azerbaijan are recommended to register with the Consular Section of the Embassy in order to provide information and legal assistance regarding any emergency.