“Azərbaycanın müasir dinamikası” adlı onlayn təcrübə proqramının növbəti dörd mühazirəsi təqdim olunmuş və uğurla davam etməkdədir
Azərbaycan Respublikasının Pakistandakı Səfirliyi və Pakistanın Qlobal və Strateji Araşdırmalar Mərkəzi (CGSS) tərəfindən birgə təşkil edilən, Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin bərpasının 29-cu ildönümünə həsr olunan onlayn təcrübə proqramının beşinci, altıncı, yeddinci və səkkizinci mühazirələri aşağıdakı mövzularda keçirilmişdir.
- 17 avqust 2020-ci il: “Azərbaycan – Pakistan xalqları arasında yaxın dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin güclənməsində humanitar və mədəni əlaqələrin əhəmiyyəti” mövzusunda mühazirə Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Asiya idarəsinin müşaviri Dr.İlham Məmmədov tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 21 avqust 2020-ci il: Azərbaycan – Pakistan xalqları arasında yaxın dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin güclənməsində humanitar və mədəni əlaqələrin əhəmiyyəti” mövzusunda mühazirə Pakistanın İslamiyyə Kolleci Universitetinin Siyasi elmlər fakültəsinin müəllimi Dr. Zarmina Bəluç tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 24 avqust 2020-ci il: "Azərbaycan Silahlı Qüvvələri. Pakistanla müdafiə və hərbi sahədə əməkdaşlıq" mövzusunda mühazirə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Pakistandakı hərbi attaşesi polkovnik Mehman Novruzov tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 28 avqust 2020-ci il: "Azərbaycan Silahlı Qüvvələri. Pakistanla müdafiə və hərbi sahədə əməkdaşlıq" mövzusunda mühazirə Pakistanın sabiq Müdafiə naziri Naim Xalid Lodi tərəfindən təqdim edilmişdir.

The next four sessions of the online internship program "Contemporary Dynamics of Azerbaijan" has been presented to the interns and continues successfully
The fifth, sixth, seventh and eighth sessions of the online internship program, organized by the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Pakistan and the Center for Global and Strategic Studies (CGSS) of Pakistan and dedicated to the 29th anniversary of the restoration of Azerbaijan's independence, were conducted on the following themes.
- August 17, 2020: The lecture on the theme of "Importance of humanitarian and cultural ties in strengthening close friendship and fraternal relations between the peoples of Azerbaijan and Pakistan" was presented by Ilham Mammadov, Counsellor at the Department for Asia of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan.
- August 21, 2020: The lecture on the theme of "Importance of humanitarian and cultural ties in strengthening close friendship and fraternal relations between the peoples of Azerbaijan and Pakistan" was presented by Dr. Zarmina Baluch, Lecturer Political Science Department, Islamia College University, Peshawar
- August 24, 2020: The lecture on the theme of "Armed forces of Azerbaijan. Defence and military cooperation with Pakistan" was presented by Colonel Mehman Novruzov, Defence Attache of Azerbaijan Armed Forces to Pakistan.
- August 28, 2020: The lecture on the theme of "Armed forces of Azerbaijan. Defence and military cooperation with Pakistan" was presented by Lt, General Naeem Khalid Lodhi (Retd), Former Federal Defence Minister of Pakistan.