“Azərbaycanın müasir dinamikası” adlı onlayn təcrübə proqramının sonuncu altı mühazirəsi təqdim olunmuş və uğurla başa çatmışdır
Azərbaycan Respublikasının Pakistandakı Səfirliyi və Pakistanın Qlobal və Strateji Araşdırmalar Mərkəzi (CGSS) tərəfindən birgə təşkil edilən, Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin bərpasının 29-cu ildönümünə həsr olunan onlayn təcrübə proqramının doqquzuncu, onuncu, onbirinci, onikinci, onüçüncü və ondördüncü mühazirələri aşağıdakı mövzularda keçirilmişdir.
- 31 avqust 2020-ci il: “Azərbaycanda təhsil və elm. Yeniliklər və məqsədlər” mövzusunda mühazirə ADA Universitetinin pro-rektoru Fariz İsmayılzadə tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 04 sentyabr 2020-ci il: “Azərbaycanda təhsil və elm. Yeniliklər və məqsədlər” mövzusunda mühazirə Mərkəzi Asiya ölkələri və Azərbaycan üzrə ekspert, təhlilçi-yazar Dr. Mehmud-ul-Həsən Xan tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 07 sentyabr 2020-ci il: "Azərbaycan iqtisadiyyatı. Nailiyyətlər və prioritetlər" mövzusunda mühazirə Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin İqtisadi Əməkdaşlıq idarəsinin rəisi Hüsniyyə Məmmədova tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 11 sentyabr 2020-ci il: "Azərbaycan iqtisadiyyatı. Nailiyyətlər və prioritetlər" mövzusunda mühazirə Pakistanın İslamabad şəhərindəki Silk Bankın direktoru Cavad Məcid tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 14 sentyabr 2020-ci il: "Azərbaycan tarixi. Pakistanla bağlılıqlar və ortaqlıqlar" mövzusunda mühazirə AMEA Fəlsəfə İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, Azərbaycanın Pakistandakı keçmiş səfiri, fəlsəfə doktoru Eynulla Mədətli tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 18 sentyabr 2020-ci il: "Azərbaycan tarixi. Pakistanla bağlılıqlar və ortaqlıqlar" mövzusunda mühazirə Pakistanın Bahavalpur Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Dr. Məhəmməd İcaz Lətif tərəfindən təqdim edilmişdir.

The last six sessions of the online internship program "Contemporary Dynamics of Azerbaijan" were presented to the interns and completed successfully
The ninth, tenth, eleventh, twelfth, thirteenth and fourteenth sessions of the online internship program, organized by the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Pakistan and the Center for Global and Strategic Studies (CGSS) of Pakistan and dedicated to the 29th anniversary of the restoration of Azerbaijan's independence, were conducted on the following themes.
- August 31, 2020: The lecture on the theme of "Education and Science in Azerbaijan. Innovations and Objectives" was presented by Fariz Ismailzade – Executive Vice Rector of ADA University.
- September 4, 2020: The lecture on the theme of "Education and Science in Azerbaijan. Innovations and Objectives" was presented by Dr. Mehmood-ul-Hassan Khan, Expert and political analyst on Central Asia and Azerbaijan
- September 7, 2020: The lecture on the theme of "Economy of Azerbaijan. Achievements and priorities" was presented by Mrs. Husniyya Mammadova – Head of the Economic Cooperation Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan.
- September 11, 2020: The lecture on the theme of "Economy of Azerbaijan. Achievements and priorities" was presented by Mr. Jawad Majid, Director of Silk Bank, Islamabad
- September 14, 2020: The lecture on the theme of "History of Azerbaijan. Shared ties and commonalities with Pakistan" was presented by Dr. Eynulla Madatli – Deputy Director for Scientific Affairs at the Institute of Philosophy, Azerbaijan National Academy of Sciences; former Ambassador of Azerbaijan to Pakistan
- September 18, 2020: The lecture on the theme of "History of Azerbaijan. Shared ties and commonalities with Pakistan" was presented by Dr. Muhammad Ijaz Latif, Chairman of International Relations Department, University of Bahawalpur,