Pakistanda xarici ölkələrin səfirliklərinin yerləşdiyi diplomatik anklavda erməni terrorunun fəsadlarını əks etdirən xüsusi güşə yaradılıb
Ermənistan tərəfindən Azərbaycanın mülki əhalisinə qarşı məqsədli şəkildə törədilmiş terrorizmi dünya ictimaiyyətinə çatdırmaq və bu terror nəticəsində ölkəmizin Gəncə, Mingəçevir və digər yaşayış məskənlərində həlak olmuş həmvətənlərimizin əziz xatirəsini yad etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının İslamabaddakı Səfirliyinin binası önündə yaradımış güşəni Pakistanın bir sıra rəsmi şəxsləri, bu ölkədə yerləşən diplomatik missiyaların və beynəlxalq təşkilatların rəhbərləri, diplomatlar, Pakistan ictimaiyyətinin və KİV-lərinin nümayəndələri, eləcə də bu şəhərdə yaşayan azərbaycanlılar ziyarət ediblər.
Ziyarətçilər erməni terrorunu özündə əks etdirən posterlərin, şəkillərin və şuarların yer aldığı güşə ilə tanış olub, onun qarşısında şamlar yandırmaqla, eləcə də güllər və oyuncaqları qoyaraq qətlə yetirilənlərin xatirəsinə öz ehtiramlarını ifadə ediblər.
Səfirliyin binasının yerləşdiyi yolun kənarında quraşdırılmış böyük monitorda isə Gəncə və digər şəhərlərimizin dinc əhalisinə qarşı həyata keçirilmiş çoxsaylı raket hücümlarının nəticələrini və fəsadlarını əks etdirən sənədli filmlər nümayiş etdirilib və məlumatlar çatdırılıb.
Güşəyə baş çəkən ziyarətçilər, Ermənistanın beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, o cümlədən beynəlxalq humanitar hüququ, Cenevrə Konvensiyasının öhdəliklərini, eləcə də elan olunmuş humanitar atəşkəsi kobud şəkildə pozaraq Azərbaycanın mülki əhalisinə qarşı törətdiyi vəhşilikləri pisləyərək Azərbaycanla həmrəyliyini və ölkəmizin özünü müdafiə hüququna dəstəyini ifadə ediblər.

A special corner displaying the consequences of the Armenian terror was established at the Diplomatic Enclave where the Foreign Embassies are located in Pakistan
A special corner was established in front of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Islamabad in order to deliver the world community about the purposefully committed terrorism by Armenia against civilian population of Azerbaijan and to commemorate our compatriots who died as a result of this terror in Ganja, Mingachevir and other settlements.
Some Pakistani officials, the Head of Missions and International Organizations based in Pakistan, diplomats, representatives of the Pakistani public and media, as well as the Azerbaijanis living in this city visited this corner.
Visitors got acquainted with the corner reflecting Armenian terror with the posters, pictures and slogans and paid tribute to the memory of those killed by lighting the candles, as well as by laying flowers and toys in front of it.
The documentary films and information on the consequences of numerous rocket attacks against the peaceful civilian population of Ganja and other cities were displayed on the big monitor which was installed on the side of the road where the Embassy building is located.
Condemning the Armenia's violation of norms and principles of international law, including international humanitarian law, obligations of the Geneva Convention, as well as the atrocities committed against the civilian population of Azerbaijan by violating the declared humanitarian ceasefire, the visitors of the corner expressed their solidarity with Azerbaijan and supported our country’s right to self-defense.