Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Sərhəd İşləri Təşkilatının Baş direktoru general-mayor Kamal Azfar ilə görüşüb
Pakistan İslam Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində bu ilin 13 yanvar tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Sərhəd İşləri Təşkilatının Baş direktoru general-mayor Kamal Azfar ilə görüşdü.
Sərhəd İşləri Təşkilatının Baş direktoru Kamal Azfar təşkilatın fəaliyyət sahələri barədə ətraflı məlumat verərək 45 ildən çox müddətdə Pakistanda körpülər, yollar, tuneller, eləcə də telekommunikasiya xəttlərinin və s. inşası, infrastruktur xidmətlərinin inkişafı sahəsində fəaliyyətlərindən bəhs etdi.
Nazir Ceyhun Bayramov bölgədə mövcud olan cari vəziyyəti qeyd edərək, 44 günlük Vətən müharibəsindən sonra münaqişə sonrası bərpa və reabilitasiya mərhələsinə qədəm qoyduğumuzu bildirdi. Hazırda bölgədə aparılan işlər, o cümlədən minadan təmizləmə işləri və infrastrukrur layihələri qeyd olundu. Həyata keçirilən bərpa və tikinti işlərində maraqlı tərəfdaş ölkə və beynəlxalq təşkilatlarla birgə işləməyə hazır olduğumuz vurğulandı.

Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Major General Kamal Azfar, Director General Frontier Works Organisation
On January 13, 2021, during his official visit to the Islamic Republic of Pakistan, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Major General Kamal Azfar, Director General Frontier Works Organisation (FWO).
Director-General Kamal Azfar provided detailed information about the activities of the organization, including the construction of bridges, roads, tunnels, as well as telecommunication lines, etc. for more than 45 years in Pakistan and the activities in the field of infrastructure services development.
Noting the current situation in the region, Minister Jeyhun Bayramov said that after the 44-day Patriotic War, the country has entered the post-conflict recovery and rehabilitation phase. The current work in the region, including demining and infrastructure projects, were noted. It was stressed that we are ready to work with the interested partner countries and international organizations in the restoration and construction work.