Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri cənab İmran Xan ilə görüşüb
Cari ilin 14 yanvar tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Pakistana rəsmi səfəri çərçivəsində Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri cənab İmran Xan ilə görüşü baş tutub.
Baş nazir İmran Xan əldə etdiyi qələbə münasibətilə Azərbaycanı təbrik edərək, bu xüsusda səmimi arzularının Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin diqqətinə çatdırılmasını xahiş etdi. Qələbənin Pakistan xalqı tərəfindən yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edən Baş nazir, bu hadisəni Pakistan xalqının Azərbaycanla birgə qeyd etdiyini bildirdi.
Nazir Ceyhun Bayramov xoş qəbula və yüksək səviyyədə təşkil edilən ikitərəfli və çoxtərəfli görüşlərə görə təşəkkürünü bildirdi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab ilham Əliyevin salamlarını və səmimi arzularını Baş nazirin diqqətinə çatdırdı. O, həmçinin Azərbaycanın Vətən müharibəsində qələbəsi ilə bağlı Pakistan Baş nazirinin təbriklərinə görə minnətdarlığını ifadə etdi. Nazir Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı Azərbaycanın haqlı mövqeyinə Pakistan tərəfindən verilən birmənalı dəstəyi, bu xüsusda qəbul edilmiş qətnamələri yüksək qiymətləndirdi və təşəkkürünü bildirdi.
Nazir Ceyhun Bayramov iki ölkə arasında siyasi əlaqələrin yüksək səviyyədə olduğunu qeyd etdi, bununla yanaşı iqtisadi əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsində Azərbaycanın maraqlı olduğunu vurğuladı.
Həmçinin Pakistan Baş nazirinə Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində həyata keçirilən işlər, o cümlədən bu ərazilərdə həyata keçirilən minalardan təmizləmə işləri, bərpa və quruculuq fəaliyyəti barədə məlumat verdi.

Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Imran Khan
On January 14, 2021, during his official visit to the Islamic Republic of Pakistan, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Imran Khan.
Congratulating Azerbaijan on the Victory, Prime Minister Imran Khan asked to convey his sincere wishes to the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev. Noting that the Victory was highly appreciated by the People of Pakistan, the Prime Minister said that the Pakistani People celebrated this glorious event together with Azerbaijan.
Minister Jeyhun Bayramov extended his gratitude for the warm reception, as well as the organization of high-level bilateral and multilateral meetings and conveyed the greetings and sincere wishes of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev to the Prime Minister. He also expressed gratitude for the congratulations of the Prime Minister of Pakistan on the Victory of Azerbaijan in the Patriotic War. The Minister praised Pakistan's unequivocal support, including the resolutions adopted in this regard, for Azerbaijan's just position on the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict.
Minister Jeyhun Bayramov stressed the high-level political relations between the two countries, noting that Azerbaijan is interested in further developing economic ties.
He also briefed the Pakistani Prime Minister on the work carried out in the liberated territories of Azerbaijan, including demining, restoration and construction activities in these territories.