Prezident İlham Əliyev Pakistanın Prezidenti vəzifəsinə seçilməsi münasibətilə Asif Əli Zərdarini təbrik edib
Pakistan İslam Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab Asif Əli Zərdariyə
Hörmətli cənab Prezident,
Pakistan İslam Respublikasının Prezidenti vəzifəsinə seçilməyiniz münasibətilə Sizə ən səmimi təbriklərimi yetirirəm.
Qardaş Pakistan ilə möhkəm təməllər üzərində qurulmuş dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişaf etdirilməsi bizim üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. Ölkələrimiz arasında yüksək səviyyəli qarşılıqlı anlaşmanın mövcudluğu müxtəlif sahələrdə əlaqələrimizin daha da genişləndirilməsi üçün əlverişli zəmin yaradır.
Əminəm ki, qarşılıqlı etimad və dəstəyə əsaslanan Azərbaycan-Pakistan strateji tərəfdaşlığının və müttəfiqliyinin möhkəmləndirilməsi və dərinləşdirilməsi, ikitərəfli və çoxtərəfli qaydada əməkdaşlığımızın xoş ənənələrinin bundan sonra da müvəffəqiyyətlə davam etdirilməsi üçün birgə səylər göstərəcəyik.
Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, qardaş Pakistan xalqının əmin-amanlığı və firavanlığı naminə qarşıdakı məsul fəaliyyətinizdə uğurlar diləyirəm.

President Ilham Aliyev has congratulated Asif Ali Zardari on his election as the President of Pakistan
To His Excellency Mr. Asif Ali Zardari, President of the Islamic Republic of Pakistan
Dear Mr. President,
I extend to you my heartfelt congratulations on your election as the President of the Islamic Republic of Pakistan.
Development of friendship and cooperation with fraternal Pakistan, which is based on a solid foundation, holds particular importance to us. The elevated level of mutual understanding between our nations provides a promising foundation for further broadening ties across various sectors.
I am confident that we will work together to strengthen and deepen the Azerbaijani-Pakistani strategic partnership and alliance, based on mutual trust and support, and to successfully continue the positive traditions of our bilateral and multilateral cooperation.
I wish you robust health, happiness, and success in your upcoming responsibilities for the well-being and prosperity of the brotherly people of Pakistan.