Mayın 28-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif Laçın şəhərində seyrəngahda olublar.
Prezident İlham Əliyevin iki il əvvəl mayın 28-də bu seyrəngahda ilk dəfə Laçına köçən keçmiş məcburi köçkünlərə evlərinin açarlarını təqdim etdiyi barədə qonaqlara məlumat verildi.
Bildirildi ki, indi burada Laçında istifadəyə verilmiş müəssisələrin məhsulları nümayiş olunur. Sərgidə “Laçın” Aqro-Sənaye Parkında, “PIRSHAGHI” ayaqqabı fabrikinin, “Gilabi Ceramics” Yaradıcılıq Mərkəzinin Laçın filiallarında, “LATIFA” Laçın tikiş fabrikində istehsal olunan məhsullar təqdim edilir. Həmçinin sərgidə “Bakı Abadlıq Xidməti”, efir yağları zavodu, “Naxışlı” tikiş evi, Laçındakı Heyvandarlıq Seleksiya Mərkəzi, “Həkəri” balıqçılıq təsərrüfatı da təmsil olunur.

On May 28, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, Recep Tayyip Erdoğan, President of the Republic of Türkiye, and Muhammad Shehbaz Sharif, Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan, visited a promenade in the city of Lachin.
The Turkish President and the Pakistani Prime Minister were informed that two years ago, on May 28, President Ilham Aliyev handed over the keys to the homes of former internally displaced persons who had initially settled in Lachin at this promenade.
It was noted that products from enterprises launched in Lachin are currently showcased here. The exhibition features products from the “Lachin” Agro-Industrial Park, the “PIRSHAGHI” shoe factory, the Lachin branch of the “Gilabi Ceramics” Creative Center, and the “LATIFA” Lachin garment factory. Additionally, it includes exhibits from “Baku Landscaping Service,” an essential oil plant, the “Nakhishli” sewing house, the Livestock Breeding Selection Center in Lachin, and the “Hakari” fishery enterprise.