Azərbaycan Respublikasının Pakistan İslam Respublikasındakı səfiri Əli Əlizadə Pakistan İslam Respublikasının Hərbi Hava Qüvvələrinin komandanı, aviasiya marşalı Sohail Aman ilə görüşmüşdür.
Görüşdə Azərbaycan və Pakistanın Hərbi Hava Qüvvələri arasında əməkdaşlığın davamı və perspektivləri, hər iki ölkədə keçirilən sərgilərdə iştirakın təmin olunması, təcrübə mübadiləsi, qarşılıqlı səfərlərin təşkili haqqında fikir mübadiləsi aparılmışdır. Ermənistanın son təxribatları, Azərbaycanın işğal olunmuş qədim torpağı olan Dağlıq Qarabağ və ətraf rayonlarda erməni hərbi birləşmələri tərəfindən törədilən vəhşiliklər haqqında məlumat verən səfir Pakistanın ölkəmizə birmənalı dəstəyinin Azərbaycan dövləti və xalqı tərəfindən daim yüksək qiymətləndirildiyini bildirmişdir.
Pakistan İslam Respublikasının Hərbi Hava Qüvvələrinin komandanı, aviasiya marşalı Sohail Aman, Pakistanın Azərbaycanın müstəqilliyini tanıyan ilk ölkələrdən biri olduğunu və daim dəstəklədiyini qeyd etmiş, Pakistanın müdafiə sənayesi müəssisələrinin yeni istehsal imkanları haqqında məlumat verərək Pakistan Hərbi Hava Qüvvələrinin bu sahədə də Azərbaycanla səmərəli əməkdaşlıq edə biləcəyini diqqətə çatdırmışdır.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Islamic Republic of Pakistan Mr. Ali Alizada met with the Chief of Air Staff, Air Chief Marshal of the Islamic Republic of Pakistan Mr. Sohail Aman.
The continuation and perspectives of the cooperation between the Air Forces of Azerbaijan and Pakistan, as well as implementation of participation in the exhibitions conducted in both countries, exchange of experiences, organization of reciprocal visits were discussed in the meeting. Ambassador Ali Alizada informed about the last provocations of Armenia, as well as about atrocities conducted by the armenian military units in the occupied historical territory of Azerbaijan, Nagorno-Karabakh and surrounding areas. It was also expressed that the state and the people of Azerbaijan always highly evaluated the support of Pakistan to Azerbaijan in Nagorno-Karabakh conflict.
Chief of Air Staff, Air Chief Marshal of the Islamic Republic of Pakistan Mr. Sohail Aman noted that Pakistan was one of the first countries to recognize the independence of Azerbaijan and Pakistan always supports Azerbaijan. Air Chief Marshal informed about new production capabilities in Pakistan defense production plants and expressed also possibilities of cooperation of Pakistan Air Forces with Azerbaijan in this field.